W nabożeństwie uczestniczyło kilkaset osób. Pokutnej procesji przewodniczył bp Zbigniew Zieliński, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
W tym roku pasyjne rozważania przygotowali ojcowie franciszkanie. Ich treść oparta była o nauczanie Jana Pawła II. Powód takiej decyzji wyjaśnił bp Zbigniew Zieliński, który rozpoczynając nabożeństwo powiedział: - Wpisujemy w tegoroczną Drogę Krzyżową szczególną obecność św. Jana Pawła II. Z jakich powodów? Każdy z nas wie najlepiej. Przywołujemy Drogi Krzyżowe, których był autorem, gdy pisał ujmujące serce i poruszające wiarę teksty. Ale przywołujemy też te Drogi Krzyżowe, które pisze on także po swojej śmierci. Tak, jak w przypadku Chrystusa śpiewaliśmy: "To nie gwoździe Cię przybiły lecz mój grzech", tak mamy świadomość, że i w odniesieniu do bliskiego naszemu sercu św. Jana Pawła II przychodzi nam zapłakać i uderzyć się nie w cudze, ale we własne piersi. Za niewierność jego nauczaniu, za pobłażanie jego wezwaniom do życia i budowania cywilizacji miłości, a nie śmierci.
Biskup mówił także, już w innym kontekście: - Gdy rok temu gromadziliśmy się na rozważaniu Drogi Krzyżowej, przywoływaliśmy trudne doświadczenia epidemii. Dzisiaj wydaje się, że epidemię mamy za sobą, ale nie mamy za sobą epidemii związanych ze słabością, grzechem i jego konsekwencjami. To właśnie za to umarł Chrystus.
Droga Krzyżowa rozpoczęła się przy pomniku Jana Pawła II obok katedry, a następnie przeszła ulicami Młyńską i Niepodległości do kościoła oo. franciszkanów.
Krzyż między poszczególnymi stacjami nieśli przedstawiciele koszalińskich parafii (w tym grekokatolickiej), a także m.in. księża, siostry zakonne, reprezentacje ruchów i wspólnot. Pod koniec nabożeństwa przedstawiciele Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II działający przy parafii pw. Ducha Świętego rozdali wszystkim uczestnikom magnesy na samochody z papieskim cytatem "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze tej ziemi".
Fotogaleria GOŚCIA NIEDZIELNEGO