W koszalińskim Domu Miłosierdzia Bożego odbyły się diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia. Wielu uczestników liturgii podjęło duchową adopcję dziecka poczętego.
Mszy św. sprawowanej w uroczystość Zwiastowania Pańskiego w Domu Miłosierdzia Bożego przewodniczył ks. Łukasz Gąsiorowski, dyrektor wydziału duszpasterskiego, zaś koncelebrowali ks. Krzysztof Witwicki i ks. Wojciech Parfianowicz.
Zebrani w kaplicy mogli podjąć dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Na ten dziewięciomiesięczny trud zdecydowało się wielu z uczestników liturgii. Kapłani pobłogosławili ich i przekazali deklaracje przystąpienia do dzieła.
Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ
Czym jest Duchowa Adopcja?
Pełna nazwa tego aktu brzmi: “Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą”. Nie jest to zatem prawna adopcja dziecka po urodzeniu. To modlitwa wstawiennicza w intencji życia, które poczęło się w łonie matki, a jednak nie zostało przez nią przyjęte. Modlitwa ta ma na celu ocalenie życia, zagrożonego aborcją.
Zobowiązanie to obejmuje okres dziewięciu miesięcy. Polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej – radosnej, bolesnej lub chwalebnej (Ojcze nasz i 10 Zdrowaś Maryjo) oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitw można też dołączyć dowolnie wybrane postanowienia (np. częsta spowiedź i Komunia święta, adoracja Najświętszego Sakramentu, czytanie Pisma Świętego), nie jest to jednak obowiązkowe. Duchowej Adopcji może podjąć się każdy.
Duchowa Adopcja to owoc objawień w Fatimie, stanowiąca odpowiedź na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy, które najbardziej ranią Jej Niepokalane Serce.