Trwa ładowanie...

Szukaj

Zaproszenia

Strona głównaZaproszenia Sakra biskupia w Skrzatuszu - 3 lipca

Sakra biskupia w Skrzatuszu - 3 lipca

Święcenia biskupie otrzyma ks. Wacław Grądalski ustanowiony przez papierza Leona XIV nowym biskupem pomocniczym w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Msza święceń rozpocznie się o godz. 11.00. Głównym konsekratorem będzie Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Antonio Guido Filipazzi. Współkonsekratorami - bp Krzysztof Zadarko i bp Edward Dajczak.

Słowo zaproszenia wystosował też biskup diecezjalny Krzysztof Zadarko

Drodzy Diecezjanie, Siostry i Bracia w Chrystusie!

Decyzją Ojca Świętego Leona XIV, nowym biskupem pomocniczym w naszej diecezji został mianowany ks. kan. Wacław Grądalski, dotychczasowy proboszcz i kustosz sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, Pani Skrzatuskiej w Skrzatuszu. To dla nas wielki dar i znak duszpasterskiej nadziei.

Wielu z nas doskonale zna Księdza Wacława z jego głębokiego życia duchowego, duszpasterskiego serca oraz niezwykłego ukochania Matki Bożej. Znamy go jako kapłana, który nigdy nie odmawia pomocy potrzebującym, z wielkim zaangażowaniem pochyla się nad ubogimi, uzależnionymi i tymi, którzy często znajdują się na marginesie naszego społeczeństwa.

Pragnę Was wszystkich serdecznie zaprosić do wspólnego dziękczynienia i udziału w uroczystej Mszy Świętej, podczas której ks. Wacław przyjmie sakrę biskupią.

Uroczystości będą miały miejsce w piątek 3 lipca br., o godz. 11.00 w diecezjalnym Sanktuarium NMP Bolesnej w Skrzatuszu. Szafarzem święceń będzie abp Antonio Guido Filipazzi, nuncjusz apostolski w Polsce.

Zgromadźmy się tego dnia wokół ołtarza, aby w jedności wspierać naszego biskupa nominata. Tych z Was, którzy nie będą mogli być z nami fizycznie, proszę o duchowe towarzyszenie oraz ufną modlitwę. Niech będzie to z jednej strony dziękczynienie za dar jego biskupstwa, a z drugiej szczere błaganie o potrzebne dla niego łaski w tej posłudze.

Wszystkich, którzy nie będą mogli uczestniczyć w uroczystości, zachęcam do duchowej łączności poprzez transmisje medialne, m.in. w naszych diecezjalnych Dobrych Mediach.

Proszę również, abyśmy w tych dniach nie ustawali w modlitwie o nowe powołania kapłańskie do naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie.

 

Informujemy, że ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x