W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, mimo zakończenia Roku Miłosierdzia, swoją posługę nadal pełni dwóch misjonarzy miłosierdzia. Ks. Piotr Wieteska, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie oraz ks. Rafał Jarosiewicz, dyrektor koszalińskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.
Misjonarze miłosierdzia to kapłani, którzy w Roku Miłosierdzia otrzymali władzę do odpuszczania grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej. Są to: profanacja Najświętszego Sakramentu, przemoc wobec Ojca Świętego, rozgrzeszenie wspólnika przeciwko VI przykazaniu oraz zdrada tajemnicy spowiedzi. Takie przypadki zdarzają się niezwykle rzadko, dlatego w posłudze misjonarzy miłosierdzia chodzi o coś więcej.
Na całym świecie do grona misjonarzy miłosierdzia zostało powołanych 1140 prezbiterów. W Polsce - 76. Zgodnie z wolą Ojca Świętego ich posługa może być kontynuowana po zakończeniu Roku Miłosierdzia. W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, z woli biskupa, misjonarze miłosierdzia pracują nadal.
Ks. Rafał Jarosiewicz mówi o istocie i znaczeniu posługi misjonarzy miłosierdzia:
/files/media/pliki/x Jarosiewicz o idei .mp3
Ks. Piotr Wieteska wyjaśnia, kto może szukać pomocy u misjonarzy miłosierdzia:
/files/media/pliki/x Wieteska kto może.mp3
Jak przez ostatni rok wyglądała posługa na terenie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej? Odpowiada ks. Rafał Jarosiewicz:
/files/media/pliki/x Jarosiewicz o przebiegu.mp3
Pod koniec lutego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach odbyło się II Ogólnopolskie Spotkanie misjonarzy miłosierdzia. Jego przebieg relacjonuje ks. Piotr Wieteska:
/files/media/pliki/x Wieteska o spotkaniu.mp3
Misjonarze miłosierdzia z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej są dostępni dla wszystkich wiernych, także spoza diecezji. Można umówić się z nimi na spotkanie, porozmawiać, zasięgnąć rady.
Ks. Piotr Wieteska - tel. 696092955, e-mail: xwieteska@gmail.com
Ks. Rafał Jarosiewicz - tel. 600079906, www.mobilnykonfesjonal.pl